Obnov dom s WOODCOTE

Obnovte s WOODCOTE Váš rodinný dom a získajte príspevok od štátu

Obnova rodinných domov je súčasťou Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky. Jej cieľom je do roku 2026 podporiť príspevkom na obnovu domu až 30 tisíc starších domov. Obnova rodinných domov je v pláne obnovy ako súčasť boja s klimatickou a energetickou krízou.  

 

Domy postavené pred rokom 2013 poväčšine nespĺňajú súčasné energetické štandardy a sú záťažou pre životné prostredie. Cieľom programu je zrealizovanie takej obnovy domu, ktorej výsledkom bude dosiahnutie min 30% energetickej úspory oproti pôvodnému stavu. Príspevok získa žiadateľ až po splnení všetkých požadovaných podmienok a všetkých náležitostí, ktoré vyplývajú z prihlášky.  

WSK Renovate the house

Vo WOODCOTE GROUP vieme žiadateľom pomôcť hneď niekoľkými spôsobmi:

Energetická štúdia,

Energetický certifikát pred a po rekonštrukcii,

Projektové energetické hodnotenie,

a samozrejme u nás nakúpite materiál potrebný na rekonštrukciu.

woodcote produkt energeticka studia

Energetická štúdia - 39€

Energetická štúdia je jedinečný produkt. Je to informatívny prepočet predpokladanej výšky úspory primárnej energie, ktorú získate rekonštrukciou Vášho domu. Výsledkom energetickej štúdie je, nie len výška úspory primárnej energie, ale aj informatívny výpočet predpokladanej výšky dotácie.

 

Ako si objednať Energetickú štúdiu?

 

  • Po kliknutí na OBJEDNAŤ ONLINE budete presmerovaný na online dotazník nášho autorizovaného partnera pre službu Obnov dom.
  • Po kliknutí na tlačidlo Odoslať sa Vám objaví sumarizácia objednávky, ktorú je možné ešte pred záväzným odoslaním editovať.
  • Objednávku považujeme za záväznú až po odkliknutí na tlačidlo Objednať a zaplatiť.
  • Ak potrebujete pomoc pri vypĺňaní, volajte, prosím, na telefónne číslo uvedené priamo v dotazníku.

Energetický certifikát pred rekonštrukciou

Energetický certifikát je doklad, ktorý podrobne kategorizuje potrebu energie v objekte a je nevyhnutnou súčasťou žiadosti pre čerpanie štátneho príspevku. V prípade, že Vám stačí ohláška, objednajte si u nás energetický certifikát. Prevedieme Vás celým administratívnym postupom a pomôžeme s jeho vybavením. Po kliknutí na OBJEDNAŤ budete presmerovaní do nášho internetového obchodu Baustore.

projektové energetické hodnotenie

Projektové energetické hodnotenie je súčasťou projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie, keď je budova v čase prípravy a rozhoduje sa o druhu a hrúbkach izolantu v jednotlivých skladbách obalu budovy, a taktiež o spôsobe a príprave teplej vody. Vďaka projektovému hodnoteniu s energeticky úspornými opatreniami sa zabezpečí, aby zhotovená budova podľa projektovej dokumentácie spĺňala energetický certifikát triedy A1. Po kliknutí na OBJEDNAŤ budete presmerovaní do nášho internetového obchodu Baustore.

Certifikáty si viete zakúpiť prostredníctvom nášho internetového obchodu baustore.sk alebo priamo na našich pobočkách WOODCOTE Stavebné Centrum, Profi Centrum a Inštalatérske Centrum. Po objednaní certifikátu Vás budú do 2 pracovných dní* telefonicky kontaktovať naše kolegyne, ktoré budú od Vás potrebovať informácie potrebné k získaniu certifikátu. Tie s Vami spracujú a potvrdia. Následne podajú žiadosť na certifikát. Ten bude vystavený do 15 – 21 pracovných dní* od podania žiadosti, teda po zaslaní všetkých potrebných podkladov. 

 

V prípade, že na vykonanie rekonštrukcie potrebujete stavebné povolenie alebo si žiadate o dotáciu spätne, teda na už vykonanú rekonštrukciu, potrebujete Projektové energetické hodnotenie! Energetický certifikát sa vydáva, len ak postačuje ohláška.